Kars'ın Yeni Belediye Başkanı Ötüken Senger Oldu

01 Nisan 2024 09:04

Kars'ın Yeni Belediye Başkanı Ötüken Senger Oldu

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars'ta, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, Kars Belediye Başkanlığı'na 'cumhur ittifakı'nın MHP'li adayı Prof. Dr. Ötüken Senger 16 Bin 384 oy alarak Kars Belediyesinin yeni Başkanı seçildi.
Faikbey Caddesinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi önünde toplanan partililer seçimi kazanmanın sevincini yaşadılar. Partililere hitap eden 'cumhur ittifakı'nın MHP'li adayı Prof. Dr. Ötüken Senger, “Seçim çalışmamız boyunca halkımıza ideolojik yaklaşım ve etnik kimlik siyasetini bırakın dedik ve Allah’ın izniyle de bunu başardık. Burada Kars’ın tamamını görüyoruz ve etnik kimlik siyasetine Allah’ın izniyle son verdik. İnşallah mazbatamızı alıp görevimize başladıktan sonra ayrışmadan, kimseyi ötekileştirmeden ve hiçbir mahalle arasında ayrım yapmadan Allah’ın izniyle hizmetimize başlayacağız.” dedi.
İlçe belediye başkanlıklarında ise; Akyaka’da AK Parti’li Ergüder Toptaş, Arpaçay’da AK Parti’li Zeki Elma, Digor’da DEM Parti’li Adem Oyman, Kağızman’da DEM Parti’li Mehmet Alkan, Sarıkamış’ta MHP’li Serdar Kılıç, Selim’de CHP’li İlyas Barış Koç ve Susuz’da CHP’li Oğuz Yantemur, seçimin galibi oldu.

ÖTÜKEN SENGER KİMDİR
Ötüken Senger, Kars’ta1978'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini kentte tamamlayan Senger,Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.Kafkas Üniversitesi Ardahan Meslek Yüksekokulu’na öğretim görevlisi olarak atanan Senger, Kafkas Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı’ndaki yüksek lisans eğitimini tamamladı.2018 yılında Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü kurarak aynı bölüme bölüm başkanı olarak atanan Senger,aynı bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.