Baro Başkanı Çapkurt; Avunca görev şehididir

11 Haziran 2021 08:48

Baro Başkanı Çapkurt; Avunca görev şehididir

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Karagüney köyüne arazi keşfine giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Avukat Metin Avunca, için meslektaşları Kars Adliye Sarayı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.  
Avukatlar adında Kars Barosu Başkanı Fettah Çapkurt, basın açıklaması yaptı. Çapkurt; Bugün Kars Barosu olarak derin bir üzüntü yaşadıklarını da söyleyen Başkan Çapkurt, avukat arkadaşlarının avukatlık mesleğini icra ederken hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, kendisinin bir görev şehididir dedi.
Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da avukatların yargının devlet nezdinde üvey evlatları olduklarını da ileri süren Kars Barosu Başkanı Fettah Çapkurt, “Her ölüm bir büyük bir açıdır ve büyük bir kayıptır. Henüz gençliğinin ve mesleğinin baharında olan kıymetli meslektaşımız Avukat Metin Avunca’nın görevini icra ederken talihsiz bir kaza sonucu vefat etmiş olması, bizler için tarifi imkansız ve unutulmayacak bir acıdır. Arkadaşımız ölümü göze alarak adaletin peşinden giderecek kadar cesaretli dürüst, ilkeli ve mesleğine bağlı bir meslektaşımızdı. Avukatlar, bugün yargının devlet nezdinde üvey evlatlarıdır. Avukatlar görevlerini yaparken darp ediliyor, yaralanıyor, yargılanıyor, hatta öldürülüyorlar. Önceki gün yılların ihmalkârlığı ile yıllardır yapılmamış bir köy yolu Metin ile birlikte 3 kişinin de hayatına mal olmuş bir askerimiz de ağır şekilde yaralanmıştır. Kars Barosu ailesi, bir ferdini kaybetmenin derin acısını yaşamaktadır. Biz burada özellikle kendi aileniz olarak gördüğümüz arkadaşımızın ailesine seslenmek istiyoruz ve diyoruz ki ‘Acınızı anlıyoruz, yaşıyoruz ve paylaşıyoruz. Aynı zamanda da onunla gurur duyuyoruz. Metin üstümüze vazife bildiğimiz toplumda adaleti sağlamak için çalışırken ve bu uğurda aramızdan ayrılan bir arkadaşımızdı.’  Metin’in vefatının ardından bizleri arayan, acılarımızı paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Değerli arkadaşımız ile birlikte hayatını kaybeden nişanlısı Gülcihan Bozyel ve kardeşi Eyüp Bozyel ile Jandarma Astsubay Egemen Öztürk'e Allah'tan rahmet kederli ailelerine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yine aynı kazada ağır yaralanan uzman çavuşumuza da acil şifalar diliyoruz” dedi.
 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.