10 Temmuz 2020 Cuma
Anasayfa > EĞİTİM > 90 sorunun tamamı doğru
90 sorunun tamamı doğru

90 sorunun tamamı doğru

28.06.2019 19:44 12 14 16 18 yazdır
90 sorunun tamamı doğru olunca Vali Öksüz'de Altın, Bisiklet ve Kitap hediye etti.
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi Türker Öksüz Türkiye birincisini ödüllendirdi Kars Valisi Türker Öksüz, Liselere Giriş Sınavında 500 tam puan alarak Türkiye Birincileri arasında yer alan Adil Karadağ’a ödül verdi. Valilik Makamında Karadağ ailesini ağırlayan Vali Öksüz, Liselere Giriş Sınavında 500 tam puan alarak Türkiye Birincileri arasında yer alan Adil Karadağ’a altın ve kitap seti, 470 puan alan kardeşi Yusuf Karadağ’a da bisiklet hediye etti.
Gazetecilere açıklama yapan Kars Valisi Türker Öksüz, Adil Karadağ’ın başarısının büyük gurur verici olduğunu ifade ederek, “Bugün bizim için, Kars için çok mutlu bir gün. Bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Çünkü 1 Haziran’da yapılan Liseler Giriş Sınavında başarılı olan öğrencimizi burada ağırlamaktan çok mutlu bir gurur duyuyorum. Adi Karadağ 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı, bu bizim için bütün Kars için, Kars’ta yaşayan bütün hemşerilerimiz için çok gurur verici bir olay. Öğrencimizin başarısını kutluyorum. Biz bu sınavda iki tane Türkiye birincisi çıkardık. Birisi Sarıkamış Armutlu Ortaokulundaki Adil Karadağ diğeri de Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Ortaokulu’ndan Kemal Can İldiz. Tabi amacımız bu sayının ileriki yıllarda daha fazla artması. Liselere Giriş Sınavı olsun, üniversite sınavı bizim tabi başarımızı ölçmede önemli kriter, önemli sınavlar. Göreve başladığımdan beri Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, bütün okullarımız zaman zaman bir araya geliyoruz ve bir eylem planı da hazırladık. Amacımız bu eylem planı çerçevesinde okullarımızdaki öğrencilerimizin bu tür sınavlardaki başarı düzeyini en yükseğe çekmek. Biz iki tane birinci çıkarmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz ama bunu asla yeterli görmüyoruz. İleriki yıllarda bu sayıyı artırma hedefindeyiz. Ben öğrencimiz Adil’i tekrar en kalbi duygularımla kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Bu başarının bir takım çalışması olduğunu söyleyen Vali Öksüz, “İlimizde bu takım çalışmasını, bu ekip ruhunu biz bundan sonra bütün sınavlara yansıtmak istiyoruz, onun için önümüzdeki sınavlarla birlikte bu başarılara artık Kars’ın gündemine getirmeye, bu başarıları normal başarılar olarak yaşamayı arzu ediyoruz.” ifadesini kullandı.
Adil Karadağ’ın Kars’a büyük bir hediye verdiğini ve Kars’ı gururlandırdığını dile getiren Vali Öksüz, Adil Karadağ’ın kardeşi Yusuf Karadağ’ın da sadece 4 yanlış yaptığını ve bu yanlışın heyecandan kaynaklandığını yoksa kendisinin de şuan Türkiye birincileri arasında olacağını, ancak Kars özelinde Yusuf’un da birinci olduğunu sözlerine ekledi.
Adil Karadağ ise kardeşi Yusuf ile birlikte kendilerine milleti için gece gündüz çalışan Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarını ifade ederek, “Bu sadece benim başarım değil, tüm milletin başarısıdır. Bu başarının oluşmasında tüm öğretmenlerim amcam, ailem hepsi rol oynadı. İleriye dönük hedeflerim var tabi ki de. Liseyi iyi bir puanla geçip Hacettepe Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisi okumak istiyorum.” diye konuştu.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri