02 Aralık 2020 Çarşamba
Anasayfa > KARS > YÜZ YÜZE EĞİTİM YARIN BAŞLIYOR

YÜZ YÜZE EĞİTİM YARIN BAŞLIYOR

11.10.2020 09:22 12 14 16 18 yazdır
YÜZ YÜZE EĞİTİM YARIN BAŞLIYOR
YÜZ YÜZE EĞİTİM YARIN BAŞLIYOR
KARS PUSULA / ADEM ALP

Yüz Yüze eğitim öğretim yarın başlıyor. Koronavirüs pandemi salgını nedeniyle 21 Eylül ve 5 Ekim’de kademeli olarak başlatılan eğitim öğretimde yarın üçüncü kademesine geçilecek. Pazartesi başlayacak olan öğrenciler haftada 2 gün, 2 grup halinde okula gidecek. Türkçe, matematik, hayat bilgisi ve İngilizce gibi dersler yüz yüze, Resim, Beden ve müzik dersleri ise online yapılacak. Bu derslere ek olarak 4'üncü sınıflar ayrıca haftada 1 saat din kültürü ve ahlak bilgisi dersini de yüz yüze görecek. Müzik, resim ve beden eğitimi gibi dersler ise uzaktan eğitimle verilmeye devam edecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay; “Bildiğiniz gibi pandemi süreci nedeniyle 21 Eylül’de okul öncesi çocuklarımız ve birinci sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladılar. İlk hafta uyum haftası olduğu için çocuklarımız haftada bir gün okula davet edildi. 12 Ekim'den itibaren ise okul öncesi eğitim kurumlarında ders gören çocuklarımız haftanın 5 günü de okula gidecekler. İlkokul 1,2,3,4 Sınıftaki çocuklarımız haftanın 2 gün okula gidecekler. Okul müdürlerimiz gruplara bölecek bunları bir grup pazartesi ve salı günleri, diğer grup Perşembe ve Cuma günleri devam edecekler. Çarşamba günü ise okulda temizlik yapılacak bir taraftan da yüz yüze görülmeyen derslerin telafisi uzaktan eğitim ile öğretmenler tarafından yapılacak dedi.”
Acay; Beden eğitimi, resim ve müzik gibi dersler uzaktan eğitim ile devam edecek. Yine ortaokul düzeyinde 8 sınıflarımız, lise düzeyinde 12 sınıflarımız yüz yüze eğitime başlayacaklar. Bu ders saatlerimiz 30'ar dakika olacak günlük 6 saat liselerde 8 saat olacak. Teneffüsler 10 dakika olacak, ara veremeyecek derslerimize yani yemek konusu oluşmayacak bulaş riskinin artmaması için. Bunun yanında en önemlisi en önemli hususta köy Ortaokullarında yani öğrenci sayısı az olan seyreltilmiş okullar yani doğal olarak seyreltilmiş okullarımız bulunmakta. Köylerde ortaokullarımız var. İlimizde 20 tane ortakulumuz bulunmakta. İmam hatip okulları ile birlikte bu okullarımızda Sağlık Müdürlüğü'nün uygun gördükleri varsa, biz buradan il hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tüm kademelerinde açacağız bu şekilde ortaokul ve ilkokullarının tamamını Merkez hariç köylerin tamamını biz eğitim öğretime yüz yüze getirmeye çalışacağız Pazartesi gününden itibaren açıklamasında bulundu. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri