07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > SİYASET > Yıllar Sonra Gelen Siyasetçi kim.?

Yıllar Sonra Gelen Siyasetçi kim.?

30.08.2019 13:10 12 14 16 18 yazdır
Yıllar Sonra Gelen Siyasetçi kim.?
Yıllar Sonra Gelen Siyasetçi kim.?
KARS PUSULA / ADEM ALP

ESKİ VEKİL PROTOKOLDE BOY GÖSTERDİ, ŞEHİTLİK PROGRAMINA KATILMADI

DSP Kars eski milletvekili Çetin Bilgir, 2002 yılından sonra ilk kez bir resmi bayrama katıldı. Eski vekilin protokolde oturması ise dikkat çekti. Eski vekil Bilgir, hükümet konağı önünde protokolün birinci sırasında boy gösterirken, Şehitlikte yapılan törene katılmadı. Bilgir, valilik makamında yapılan tebriklerin kabulünde de ortalarda görülmedi. 
Önce Yeni Türkiye Partisi (YTP) ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ‘ye geçen Avukat Çetin Bilgir, 2002 yılından  günümüze kadar milli bayramlarda protokolde görülmedi. CHP’li Çetin Bilgir, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Hükümet Konağı önünde düzenlenen programda protokolün birinci sırasında yer alırken, şehitlikte düzenlenen törene katılmaması dikkat çekti.  Bilgir’i şehitlikteki programa katılmamasına anlam verilmezken, özellikle son günlerde Kafkas Üniversitesi yıpratmak için yapılan asılsız haberlerin arkasında da Çetin Bilgin olduğu biliniyor.
Bilgir, Kafkas Üniversitesi’ne hastanesine başhekim yardımcısı atanmasını bir türlü kabullenmemiş, üniversiteye yönelik karalama kampanyası başlatmıştı. Amacının ne olduğu anlaşılmayan eski vekil Çetin Bilgir, üniversiteyi karalama kampanyasına gösterdiği hassasiyeti 30 Ekim Zafer Bayramı dolayısıyla Garnizon Şehitliğinde düzenlenen şehitleri anma programına göstermedi.
Çetin Bilgir’in Zafer Bayramı programında protokolün birinci sırasında boy göstermesi, ardından garnizon şehitliğindeki programa katılmamasının altında nelerin yattığı merak ediliyor. Köyünün dışında Kars'a çivi çakmayan eski vekilin üniversiteyi karalama kampanyalarının altında da bir yakının üniversiteye sokamaması yatıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri