Yeniden Refah Partisi Kars Belediye Başkan Adayı Uğur Şen SKM Açılışında Konuştu

22 Şubat 2024 19:19

Yeniden Refah Partisi Kars Belediye Başkan Adayı Uğur Şen SKM Açılışında Konuştu

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars'ta ilk defa bir aday atlardan oluşan konvoy ile şehir turu attı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi (YRP) Kars Belediye Başkan Adayı olarak seçim yarışına katılan Uğur Şen bugün seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptı. 
YRP Kars Belediye Başkan Adayı Uğur Şen bugün düzenlediği araç konvoyu ile şehir turu attıktan sonra Kars Belediyesi karşısında bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışını çok sayıda partili  ve destekçileriinin katılımıyla yaptı.
SKM açılışı; Kuran-ı Kerimin okunmasının ardından Belediye Başkan Adayı Uğur Şen yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Değerli misafirler !
Hepinizi saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun 
 Yeniden Refah Partisinin Kars Seçim Koordinasyon merkezinin açılış proğramına hoş geldiniz şeref verdiniz.
31 Mart yerel seçimlerinin köylerimize beldelerimize ilçelerimize şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum. 
Yoğun bir seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde dahi Gazze de işlenen insanlık suçunu ve  işgalci zulmünü unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Mazlumun yanında zalimin karşısında duracağız. Çünkü biz Milli Görüşüz. Milli görüş geçmişte ecdadından aldığı ilhamla geleceğe emin adımlarıyla yürüyen ruhun adıdır. Milli Görüş ruhunun ne demek olduğunu anlamak için tarihi iyi okumak ve anlamak gerekiyor. Bir insan Malazgirtte inancın zaferini yaşamadan, Kosovada Niğboluda bir kılıç olup parlamadan, Ulubatlı Hasan olup İstanbulu fethetmeden, Sultan Fatih olup atını denize sürmeden Kanuni olup şanlı ordularıyla Avrupanın içine yürümeden Seyit onbaşı olup Çanakkalede 250 kilolu top mermisini Ya Allah deyip namluya sürmeden milli görüş ruhunun  ne demek olduğunu anlayamaz. Tüm dünya bugün Gazzede işlenen soykırıma sessiz kalsa da bizler sessiz kalmayacağız.
SELAM OLSUN GAZZEYE SELAM OLSUN DÜNYA ÜZERİNDEKİ TÜM MAZLUMLARA SELAM OLSUN İLK KIBLEMİZ MESCİDİ AKSAYA
 BU DUYGULARLA GAZZEDEKİ KARDEŞLERİMİZLE BİRLİKTE  DİN İÇİN VATAN İÇİN BAYRAK İÇİN EZAN İÇİN  MUKADDESAT İÇİN CANLARINI FEDA EDEN TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE MİNNETLE ŞÜKRANLA YAD EDİYORUM RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET MAKAMLARI ALİ OLSUN 
DEĞERLİ KARDEŞLERİM
Bizler yeniden refah partisi olarak önce ahlak ve maneviyat diyerek yola çıkıyoruz. 
Ahlaklı belediyecilik anlayışını  hakim kılmak için çalışacağız.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
“Halka hizmet hakka hizmettir” anlayışıyla yapılan belediyeciliktir.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
“Rüşvet alanda verende melundur” anlayışıyla yapılan belediyeciliktir.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
Belediyenin parasını harcarken “Kendi şahsi parasını harcamaktan daha hassas davranan” belediyeciliktir.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
Bize emanet edilen her bir kuruşu, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını asla yedirmeyiz” diyen belediyeciliktir.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
 “Siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapan” kadroların olduğu belediyeciliktir.
AHLAKLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI;
 “Siyaseti makam ve rakam için değil, Allah rızası için siyaset yapan” kadroların hareketidir.
Değerli kardeşlerim  halkımızın  ferasetine inanıyorum, basiretine güveniyorum maşeri vicdan ve aklı selim galip gelecektir. Bu milletin üzerinde kin ne oyun kuruyorsa kursun, kimler  hangi hesabı yapıyorsa yapsın unutmayın ki her hesabın üstünde bir hesap vardır o da Allahın hesabıdır. 
Değerli Kardeşlerim. 
SKM binamızı yani karargahımızı belediyenin karşısına kurduk aramızda 12 metre var inşallah 31 Mart akşamı karşıya geçişimiz inşallah  kolay olacaktır. Bugün burada sadece SKM binasının açılış konuşmasını yapmıyorum Allahın izniyle 31 mart akşamı Karşı kaldırımda  yapacağımız zafer konuşmasının provasını yapıyorum. 
 Değerli Kardeşlerim 
Belediye binası da karşımızda olduğu için birkaç kelamda buradaki çalışanlar için sarf etmek istiyorum 
Bazıları  belediye çalışanları üzerinde baskı kurarak falanca parti gelirse sizi işten çıkartırlar. falanca parti gelirse maaşlarınız ödenmez,
Bizim ahlaklı  belediyecilik anlayışımızda hiç kimsenin ekmeğiyle oynamak yoktur. Aksine ekmeği olmayana ekmek bulma imkanı ve fırsatı için çalışmak vardır 
Buradan tüm belediye çalışanlarına sesleniyorum  bizim ahlaklı belediyecilik anlayışımızda çalışanı başımızın tacı ederiz, ödüllendiririz. çalışmayanı çalıştırırız, varsa çalışmak istemeyenlere de Allah yolunuz açık olsun deriz.. Buradan söz veriyorum işini layıkı ile yapan hiçbir kimseyi işinden etmeyeceğiz
Belediye işçilerinin maaşlarının yetersiz olduğunu ve işçilerin  geçim sıkıntısı çektiklerini biliyorum.   ücretlerdeki adaletsizliği mesailerdeki dengesizliği biliyorum İşçisinin aldığı maaşla  geçinemediği bir belediyede kaliteli hizmet olmaz bereket olmaz refah olmaz.
Tüm bu ücretleredeki  adaletsizlikler  yenide refah partisinin ahlaklı belediyecilik anlayışı ile son bulacaktır.
Geçim sıkıntısı çeken belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 100 zam yapacağımın sözünü veriyorum  Biz refah partisiyiz. Erbakan hocanın talebeleriyiz. Onun çizgisindeyiz.  onun yönetim anlayışını benimsemişiz.  Erbakan hoca iktidara geldiğinde memura emekliye işçiye ne kadar zam verdiği hepinizin malumudur. O gün de Erbakan hocaya nereden bulacaksın bu kaynağı, bu imkansız diyenler mahcup oldular. Bizim gerçekleştirdiğimize başkalarının hayalleri bile yetişemez.
Bizim ahlaklı belediyecilik anlayışımızda Komşusu açken tok yatan bizden değildir şiarıyla hareket edeceğiz. İhtiyaç sahibi aileleri tespit edeceğiz. Onlara ihtiyaçlarını karşılayacak refah kartları dağıtacağız her ay düzenli olarak kartlara para yükleyeceğiz. Yeniden refahın belediyecilik anlayışında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, soğuktan üşümeyecek yani hiçbir kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız.
Bizler Yenide Refah Partisinin Ahlaklı belediyecilik anlayışıyla Karsa yeniden refah getireceğiz. Belediyeyi halkımızın kendi evi gibi bildiği,  rahat rahat girdiği, işlerini hakkaniyetli ve kanunlar çerçevesinde gördüğü şeffaf bir belediye haline getireceğiz.
Bu gördüğünüz projeler sadece yapacaklarımızın mukaddimesidir. broşür baskısına sığmadığı için bunlarla iktifa ettik Allahın izniyle daha fazlasını yapacağız. Yapacaklarımızdan sadece birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum
Şehrimizini su sorununu kökünden çözeceğiz
İmar ve kentsel dönüşümü hızlandıracağız
Çöpleri geri dönüşüme kazandıracağız
Mezarlıklar müdürlüğü kurarak tüm cenaze işlemlerini biz yapacağız
Sokak köpeklerini güvenli barınaklara alacağız
Dolmuş duraklarına cepler yaparak indi-bindi yerlerini sabitleyeceğiz.
Semt pazarları kuracağız
Kaldırımları engelli vatandaşların kullanımına uygun
Refah kooperatifleri kuracağız
Güneş panelleri kurarak elektrik enerjisi üreteceğiz
Kreş sayılarını arttıracağız
Yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız
Bayrampaşa ve Atatürk mah merkezi sistem doğalgaz sorununu  çözeceğiz.
Bütün bozuk yolları ve kaldırımları yeniden yapacağız bir kere yapacağız ve sağlam.
Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken katılımlarıyla bizleri onurlandıran değerli katılımcılara ve siz değerli halkımıza teşekkür ediyorum. 
Bu seçim sürecinde yarışacak olan tüm adaylara da başarılar diliyorum. Seçim sürecinin uhulet ve suhulutle, saygı nezaket ve hoş görü içerisinde geçmesinin temenni ediyorum
  Skm binasının açılışını hayırlara vesile olmasını, 31 mart yerel seçimlerinin hayırla neticelenmesini rabbimden niyaz ediyorum. Tüm adayların ve tüm seçmenin ve  duyan herkesin  amin diyeceği bir dua ile bitirmek istiyorum “ya rabbi bu şehre kim hayırlı olacaksa sen ona nasip et amin diyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum.
Konuşmanın ardından Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı yapıldı.
 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.