04 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > SONDAKİKA > VHO TENDON PROBLEMLERİNE YÖNELİK KURS DÜZENLEDİ

VHO TENDON PROBLEMLERİNE YÖNELİK KURS DÜZENLEDİ

07.12.2019 15:16 12 14 16 18 yazdır
VHO TENDON PROBLEMLERİNE YÖNELİK KURS DÜZENLEDİ
VHO TENDON PROBLEMLERİNE YÖNELİK KURS DÜZENLEDİ
KARS PUSULA / ADEM ALP

"Yenidoğan Buzağılarda Tendon Problemleri Ve Cerrahisi Uygulamalı Eğitim Kursu" düzenlendi.

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası koordinatörlüğünde Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor İsa Özaydın tarafından "Yenidoğan Buzağılarda Tendon Problemleri ve Cerrahisi Uygulamalı Eğitim Kursu" düzenlendi.

Bölgede hayvan sağlığı hizmeti veren Klinisyen Veteriner Hekimler ve Veteriner Fakültesi öğrencisi meslektaş adaylarına yönelik kursun teorik ve pratik eğitimi Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hayvan Hastanesinde gerçekleştirildi.

Eğitimin sonunda Kars Ardahan Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsa Özaydın tarafından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Sertifika dağıtımı sonrasında Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül yaptığı açıklamada “ Bölgemizde ilk defa düzenlediğimiz  “Yenidoğan Buzağılarda Tendon Problemleri ve Cerrahisi Uygulamalı Eğitim Kursu” Ülkemiz ve Bölgemiz ekonomisinin temeli olan Sığır Yetiştiriciliğinde en sık karşılaşılan çok önemli bir sorun olan Yenidoğan Buzağılarda Tendon sorunlarının cerrahi yöntemlerle çözümü konusunda Veteriner Hekim Meslektaşlarımızın operatif tecrübelerinin arttırılması ve veteriner cerrahi konusunda daha yetkin olabilmesi, meslek hayatlarında karşılaşacakları bu tarz konularda hekimlik  becerilerini gösterme konusunda çekingen kalmamaları için Ülkemizde Veteriner Cerrahi alanında Duayen Hocamız Sayın Profesör Doktor İsa Özaydın birlikte bu hizmetiçi eğitimi planladık ve bugün başarıyla bitirdik.  Kendisine bu vesile ile bir kez daha hem bizlere hem de bu kursun planlanması ve gerçekleşmesi konusunda verdikleri emekler için teşekkür etmek istiyorum. Teorik ve pratik eğitimin harmanlandığı kurs sonunda kursiyerlerimiz tendon cerrahisi konusunda tecrübelerinin arttığını belirttiler ki herşeyden önemlisi bizim için buydu. Hem 6343 sayılı kanunla kurulmuş olan Türk Veteriner Hekimler Birliğine Bağlı  Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak Bölgemizde hizmet veren Veteriner Hekim üyelerimizin sesi olmaya ve Ülkemiz genelinde onları temsil etmeye hem de  bölge hayvancılığında tespit ettiğimiz bu gibi hayati önem arz eden sorunlara veteriner hekim gözüyle çözümler bulabilmek adına buna benzer hizmetiçi eğitimleri koordine etmeye devam edeceğiz dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri