Vali Öner Başkanlığında, Karayolları Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı

13 Kasım 2021 09:42

Vali Öner Başkanlığında, Karayolları Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı

KARS PUSULA / ADEM ALP

Ardahan’da Kış Mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri, can ve mal güvenliğinin korunması ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacı ile düzenlenen ‘Karayolları Trafik Güvenliği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Vali Hüseyin Öner başkanlığında yapıldı.
Toplantıda konuşan Vali Hüseyin Öner, kış mevsiminde trafikte yaşanan olumsuzlukları en aza indirmek, can ve mal kaybını önlemek amacıyla toplantının yapıldığını belirterek, şunları söyledi: “Kış şartları sebebiyle trafik akışında zaman zaman olumsuzluklar yaşanmakta ve kazalar meydana gelmektedir. Alınacak tedbirler ve sürücülerin bilinçlendirilmesiyle yaşanan kazaları en aza indirmek mümkündür. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğümüzün koordinesinde alınması gereken tedbirleri gözden geçirerek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve kazaları en aza indirmek için gerekli planlamaları yapacağız. Bu noktada tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışarak, alınacak kararlara uyması önem taşımaktadır.”
Toplantıda Karayolları Kars Bölge Müdürü Behçet Eren ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı. Sunumda genel olarak kurumların görev ve sorumlulukları, tedbirlerin kapsamı, Ardahan’da trafik güvenliği açısından riskli yollar ve bölgeler yer aldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda çeşitli kararlar alındı.
Vali Öner, kış lastiğine geçiş uygulamasının 15 Kasım ile 1 Nisan tarihleri arasında uygulanması, Tır geçiş güzergâhlarında olası ulaşım sorunlarına karşı Tır parkı alanlarının oluşturulması, alınan diğer kararlara göre şehir içi ve şehirlerarası yollarda buzlanmanın önlenmesi ve karla mücadele için gerekli hazırlıkların yapılması, trafik işaret ve levhaları gözden geçirilerek varsa eksikliklerin giderilmesi için ilgili kurumlara talimatlar verdi.
Toplantıya Vali Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Faruk Demir, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları,  İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Karayolları Kars Bölge Müdürü ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.