Vali Öksüz Aşı rakamlarını açıkladı!

04 Şubat 2021 22:25

Vali Öksüz Aşı rakamlarını açıkladı!

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Kars’ta 8 bin 118 adet COVİD-19 aşısı geldiğini ve bugüne kadar 6 bin 115 vatandaşın aşı olduğunu açıkladı.
Sağlık çalışanlarının hakkının ödenemeyeceğini belirten Vali Öksüz, Kars halkının da salgının önlenmesinde büyük destek verdiğine dikkat çekti.
Sağlık çalışanlarının büyük desteğinin yanı sıra Kars halkının da salgının önlenmesinde büyük çaba sarf ettiğini vurgulayan Vali Öksüz, vaka sayılarının il genelinde oldukça azalmasının son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Vaka sayılarının düşmesinin rehavete kapılmak anlamına gelmediğine de vurgu yapan Vali Öksüz, aşı çalışmalarının ise aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kars’a bugüne kadar 8 bin 118 adet COVİD-19 aşısı gönderildiğini de belirten Kars Valisi Türker Öksüz, “Son dönemde büyük ilerleme kaydettiğimiz sektörlerden birisi de sağlık sektörüdür. Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de COVİD-19 aşılama çalışmalarına başlandı. Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize bugüne kadar 8 bin118 adet COVİD-19 aşısı gönderildi ve oluşturulan 22 ekip tarafından 43 aşı uygulama merkezimizde, belirlenen öncelik gruplarına göre toplam 6 bin 115 vatandaşımıza uygulandı ve uygulanmaya devam ediliyor. Salgın hastalık nedeniyle ilimizdeki sağlık çalışanlarımız ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki görevli personelimiz, büyük bir fedakârlık örneği sergiliyor. Sağlık çalışanlarımızın özverisinin yanı sıra; kolluk kuvvetlerimiz ve diğer görevlilerimizin de yardımıyla sahada her alanda yapılan denetimler ve vatandaşlarımızın da bu konudaki duyarlılığı sayesinde çok şükür ilimiz genelinde vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş yaşanmaktadır. Bundan sonraki süreçte de rehavete kapılmadan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri ve ilgili Bakanlıklarımızın almış olduğu tedbir kararlarına harfiyen uyarak, hep birlikte bu işin de üstesinden geleceğiz inşallah. Bu vesile ile sağlık kamu hizmetini etkin ve yaygın olarak vatandaşlarımıza götüren sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, salgınla mücadelede görev alan ve büyük özveriyle görev yapan tüm görevlilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” dedi.

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.