Vali Belediye Başkanı Öksüz Belediye çalışmalarını yerinde inceledi

09 Ağustos 2022 18:40

Vali Belediye Başkanı Öksüz Belediye çalışmalarını yerinde inceledi

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi Belediye Başkanı Türker Öksüz; Kars belediyesi imkanları ile yürütülen ve devam eden yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Burada değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Türker Öksüz, şu ifadelere yer verdi: “Belediye Başkanlığımız tarafından şehrimizin en önemli ihtiyacının alt yapı olduğunu görerek bazı planlamalar yaptık, alt yapı çalışmaları kapsamında geçen yıl başlattığımız yol çalışmaları bu sene de sürdürüyoruz. Geçen yıl yaklaşık 18 Km. yol yapmıştık bu sene de inşallah hem idari imkanlarla hem de daha kısa sürede iş yapabilmeyi temin için yüklenici firma marifetiyle asfalt yol çalışmalarına devam ediyoruz dedi.
Vali Belediye Başkanı Öksüz, Bu yıl yaklaşık 15 Km Bütümlü Sıcak Karışım asfalt yol yapmaya gayret ediyoruz ve planlamamız o yönde inşallah sezove n sonuna kadar bu işleri bitirmeyi planlamaktayız. Bugün de Örnek mahallesindeki yol çalışmalarını inceledik, yol derken sadece BSK asfalt yolu kast etmiyoruz bunun yanında kaldırım çalışmalarımız da var, bunun yanında kilitparke yol çalışmalarımız da var. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Mevsim kısa olduğundan biran önce bu çalışmaları bitirmek istiyoruz. Amacımız şehrimizin her mahallesine, 23 tane mahallesi var istiyoruz ki her mahalleye dokunabilelim sorunu olan bütün bölgelere müdahale edebilelim böylelikle vatandaşımızı rahatlatalım.
Bugün içinde bütün imkanlarla gayret ediyoruz elimizden gelen bütün kaynakları en verimli şekilde kullanıyoruz, vatandaşlarımız bu yol çalışmalarından dolayı bazı sıkıntılar çekiyorlar toz oluyor ve gürültü problemi oluyor vatandaşımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz, onlardan anlayış bekliyoruz biraz daha anlayış gösterirlerse inşallah sezon sonunda güzel bir Kars’a hep birlikte ulaşacağız ifadelerini kullandı. 
Başkan Öksüz; “Uzun süredir ihmal edilmiş yol problemleri var alt yapı problemleri var şehrimizin bizde bunun için azimli ve gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Vatandaşımız rahat olsun yapabileceğimizin en fazlasını bu sene yapmaya çalışacağız bunların içerisinde hem kaldırım var hem yol var hem kilitparke çalışmalarımız olacak mahallelere de gireceğiz şehir merkezindeki çalışmalarımız da yoğun bir şekilde sürüyor orada birkaç çalışmayı bir arada yürütüyoruz, hem belediyemiz imkanlarıyla hem valiliğimiz imkanlarıyla kalkınma ajansımızın koordinatörlüğünde yürüttüğümüz tarihi kimliği ile Kars kent projesi var hepsini bir bütün olarak düşünüyoruz ve amacımız Kars’ın bu tarihi zenginliğine yakışır alt yapısı tamamlanmış tertemiz bir Kars bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum belediye personelimiz yoğun gayret gösteriyor herkes çalışmaları gece gündüz demeden yürütüyor, yüklenici firma da gayretle çalışıyor onlara da teşekkür ediyorum, önümüzdeki sezon sonuna kadar yorulmadan gece gündüz demeden çalışacağız hiç ara vermeyeceğiz yapabileceğimizin en fazlasını inşallah yapacağız bazı yolları da bitirdik şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu. 
Vali/Belediye Başkanı Öksüz’e çalışmalarını inceleme programında Belediye Başkan yardımcısı ve birim müdürleri eşlik etti.
 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.