Vali Belediye Başkan Vekili Öksüz Aşı oldu

15 Şubat 2021 17:55

Vali Belediye Başkan Vekili Öksüz Aşı oldu

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hidayet Arıkan Yusufpaşa Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek Kovid-19 aşısı yaptırdılar. 

Aşı uygulamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 2020 yılının tüm dünyayı etkisi altına alan çok önemli, çok fazla can kaybına yol açan bir salgınla geçirildiğini, 2021 yılı ile birlikte bu salgının alınan tedbirler ile birlikte geride bırakılmasını temenni ettiklerini söyledi.

Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, “Kovid-19 salgını, çok sayıda kişinin hayatına mal oldu ve insanlarımızın psikolojilerini de çok derinden etkiliyor. Birçok insanın hastanelerde tedavi olmasına, tedavi olurken de çok sıkıntılar çekmesine neden olan çok sıkıntılı bir hastalık ile karşı karşıya kaldık. Halen de hastalığın etkileri devam ediyor ama sevinerek belirtelim ki tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de vaka sayılarında ciddi bir azalma var. Ancak vaka azalması var diye rehavete kapılmamamız gerekiyor. Lütfen herkes, sorumlu bütün kurum ve kuruluşlarımızın aldıkları tedbirlerde en ufak bir gevşetmeye meydan vermeden gayretlerine devam etsinler. Sağlanan başarının kalıcı olması için Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, diğer kamu kuruluşlarımızın yöneticileri, herkes tedbirlere azami titizlik ile uygulamaya, uymaya devam etmelidir. Şehrimiz için %80’in üzerinde vakalarda azalma olduğunu söylemek mümkün. Şu an için çok şükür entübe edilen ve yoğun bakımda olan hasta sayılarımızda, gerekse normal servislerimizde tedavi gören hasta sayısında rahatlamalarımız var. Bunu kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Hepimizin de bu yönde gayretli olacağını düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Kars’taki aşılama çalışmalarına da değinen Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, aşılama çalışmalarının sağlık merkezlerinde, hastanelerde, toplum sağlığı merkezleri ve aile hekimliklerinde devam ettiğini belirterek, aşı uygulama alanlarının belirlendiğini ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da aşı programı olması yapılarak, belirtilen öncelikler dahilinde aşılama çalışmalarına başlanacağını, hazırlıkların tamamlandığını söyledi. 

Aşı uygulamasına sağlık çalışanlarından başlandığını belirten Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, “ Aşı uygulamasına 65 yaş, kronik rahatsızlığı olanlar ve diğer önceliklere göre devam edeceğiz. Huzur evlerimiz tabi önemli, yaşlı bakım merkezlerinde çalışanlar, oradaki kişiler öncelikler arasındadır. Daha sonra güvenlik görevlileri ve diğer görevliler olmak üzere aşılamaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

İl Jandarma Alaya Komutanı Albay Hidayet Arıkan’da Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı. 
Albay Arıkan; Bende bugün ilk doz aşımı yaptırdım, inşallah ikinci doz aşımızı da zamanı geldiğinde olacağız inşallah. Koronavirüs salgını sürecinde karantina altına alınan bölgelerde de güvenlik anlamında görev alan Jandarma birimlerinin Sayın Valimiz Türker Öksüz’ün talimatları doğrultusunda karantinaya alınan bölge ve köylerde bizler güvenlik güçlerimizle devriyeler halinde tedbirler aldık özellikle vatandaşlarımızın hareketliliği önlenmesi bir birlerine bulaşı engellemek maksadıyla bütün arkadaşlarımız özveriyle çalıştılar. Arıkan; ve şuanda da Kars İlimizde aynı özveri ile çalışmaya devam ediyoruz. Çok şükür çalışmalarımız sonuçlarını veriyor bizler de bundan memnuniyet duyuyoruz. Bu aşı çalışmaları tamamlandığı zaman inşallah bu salgın belasından kurtulacağız temennimiz bu dedi.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.