TÜRKİYE’NİN YÖRESEL PEYNİRLERİ KARS’TA BULUŞUYOR

TÜRKİYE’NİN YÖRESEL PEYNİRLERİ KARS’TA BULUŞUYOR

25 Eylül 2019 18:19

TÜRKİYE’NİN YÖRESEL PEYNİRLERİ KARS’TA BULUŞUYOR
KARS PUSULA / ADEM ALP

TÜRKİYE’NİN YÖRESEL PEYNİRLERİ KARS’TA BULUŞUYOR 

Kars Ticaret ve Sanayi Odası, Kars Valiliği ve Serhat Kalkınma Ajansı ortaklığı ile 27-28 Eylül 2019 tarihlerinde ilimizde Yöresel Peynirler Kars Buluşması Fuarı gerçekleşecektir. Fuar kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından peynir üreticileri ve firmaları ilimize davet edildi. Yerli üreticiyi ve yöresel lezzetleri desteklemek, üreticilerin markalaşma ve pazarlama serüvenine katkı sağlamak amacı içinde olduklarını ifade eden Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, “Sahip olduğumuz iklimsel özellikler ve kültürel zenginliğimiz sayesinde bu topraklarda binlerce yıldır peynir üretimi yapılmaktadır.

Ülkemizin yöresel zenginliklerini dünya tüketicileriyle buluşturmak için gerekli adımları hep beraber atmalıyız. Yöresel zenginlikleri özleyen özellikle büyük şehirlerde bu tatları bulmakta zorlanan herkesi “Yöresel Peynirler Kars’ta Buluşuyor” temalı fuarımıza bekliyoruz.” Sözlerine yer verdi. 

Sözlerinin devamında Başkan Alibeyoğlu “Yöresel Peynirler Kars’ta Buluşuyor fuarı 27-28 Eylül 2019 tarihlerinde Kars Hükümet Konağı karşısında gerçekleşecektir. Fuara Türkiye’nin önde gelen peynir üreticileri katılım sağlayacak ve eşsiz peynirleri tatma imkânımız olacaktır. Fuarımıza tüm Kars halkı davetlidir. Tüm hemşerilerimiz fuarımıza davet ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.