Turizmciler 1 Temmuz'a Umutla Girdiler

01 Temmuz 2021 09:05

Turizmciler 1 Temmuz'a Umutla Girdiler

KARS PUSULA / ADEM ALP

Türkiye, kademeli normalleşmenin üçüncü etabına bugün itibarıyla başladı. Bugünle birlikte 15 aydır var olan kısıtlamaların pek çoğu ortadan kalktı.
Turizm alanında büyük sıkıntı yaşan Kars’ta normalleşme ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin gelmesini bekliyor.
Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, Bugün itibarıyla Ülkemizde ve beraberinde ilimizde de normalleşme süreci başlıyor. Normalleşme süreci ile turizm alanında bölge olarak umudumuz çok yüksek. Bilindiği gibi çok zorlu ve sıkıntılı süreçten geçtik. Bu sürecin ardından turizmciler olarak, turizm anlamında neler yapabiliriz, yeni çalışmalar ile birlikte bir ivme, bir çıta, bir yenilik katarak inşallah bu sezona dolu dolu başlayacağız dedi.
Özer; 1 Haziran olarak belirlemiş olduğumuz hedeflerimiz ülkemizin 1 Temmuz olarak normalleşmeye dönmesi nedeniyle biz turizmcilerde hazırlıklarımızı 1 Temmuz yani bugün itibarıyla tamamlamış olduk Kars ve bölge turizmi yeniden canlanacak. Yeni turizm projeleri ile yeni ülkelerin ülkemize ve ilimize girmesi yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çalışmalarımızı yürütürken bu süreçten kendimize büyük bir ders çıkarttık. Yaklaşık iki yıllık süreçte neler yaptık. Bu kısır döngü turizmi nasıl etkiledi. Bundan sonra gelecek olan yerli ve yabancı turistleri nasıl ağırlayabiliriz, nelere dikkat edebiliriz gibi kendimizi uzun uzun dinledik ve düşündük. Bundan sonra ki süreçte daha başarılı olacağız.
Halit Özer, 1 Temmuz itibarıyla Doğu Ekspresi ve Turizm Ekspresi trenlerinin de başlaması umudu içerisindeyiz. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Kars Milletvekili 65. Dönem Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile yapmış olduğumuz görüşmede 1 Temmuz’da umut ediyoruz ki bu her iki turizm anlamında ilimiz ve bölgemize büyük katkı sunan trenlerimiz yeniden seferlerine başlayacak umudu içerisindeyiz. Bununla birlikte uçak seferleri tüm hızıyla devam edecek. Dünyada, Ülkemizde ve Kars bölgemizde umut ediyoruz salgın hastalığın son bulacaktır, kısıtlamaların artık güzel bir yaşam biçimine döner ve bizlerde turizm alanında bölgemizin tanıtım ve gelişimine katkıda bulunmak için elimizden geleni yapacağız dedi.

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.