TEŞEKKÜRLER ÜSTAD

29 Temmuz 2021 21:59

TEŞEKKÜRLER ÜSTAD

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars'ın Sarıkamış İlçesine bağlı Çamaşırdere bölgesi hafriyattan geçilmiyor. İlçenin sayılı mesire alanlarından biri olan Çamaşırdere bölgesine gelen bazı duyarsız vatandaşlar piknik sonrası bölgeye attıkları içki şişesi, plastik ve yemek artıkları görenleri hayrette düşürüyor.

Bölgede Piknik alanına giden ve ailesi ile birlikte sürdürdüğü doğa temizlik çalışmaları ile adeta Sarıkamış ilçesini evi gibi koruyan Gazeteci Hüseyin Demirci, ailesi ile birlikte bölgede temizlik çalışması yaparak poşetler dolusu çöp topladılar.

Buraya duyarsız vatandaşlar tarafından atılan çöpler nedeniyle adeta doğanın ağladığını ifade eden Gazeteci Hüseyin Demirci, “Doğa, biz insanlara çok kızgın. Ağaçlar, kuşlar ve böcekler hep bir ağızdan adeta ‘ormanları, dereleri, hayvanları yok ettiniz yetmedi mi?’ diye haykırıyorlar. Bu duyarsızca davranış hiç hoş değil, lütfen yapılan piknik sonrası çöpler sağa sola gelişi güzel atılmamalıdır. Hep yetkililerden değil bizlerin de doğamız için bir şeyler yapmamız lazım.” dedi.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.