TEMİZ ÇEVREM KAMPANYASI BAŞLADI

H.Düzenleme : 19 Ocak 2021 16:39
H.Ekleme 19 Ocak 2021 16:43

TEMİZ ÇEVREM KAMPANYASI BAŞLADI

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Belediyesinden "Temiz Çevrem" kampanyası. 

Kars Belediye Başkanlığı özellikle pandemi döneminde yoğunlaştırdığı temizlik, dezenfeksiyon ve çöp toplama faaliyeti aynı titizlikle yürütmeye devam ediyor. Kars Belediye Başkanlığı günlük ortalama 40 ton çöp topluyor.
Çöp toplama çalışmaları kapsamında vatandaşların belediyeye ilettiği en fazla talepler arasında yere atılan, yol kenarları ve konteyner yanına bırakılan, çevre ve insan sağlığı açısında risk oluşturan çöpler olduğu öğrenildi.

TEMİZ ÇEVREM KAMPANYASI İLE

Kars Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, ““Gelecek Nesillere Bırakacağımız En Güzel Miras Temiz Bir Çevredir.” anlayışıyla kentte yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretme anlayışıyla hareket etmekteyiz, çöplerin daha hızlı toplanması amacıyla ‘TEMİZ ÇEVREM’ kampanyası kapsamında çöp saati uygulamasını hayata geçirdik.

Buna göre belediyemiz tarafından vatandaşlara, halk sağlığını korumak ve çevre kirliliğini ortadan kaldırmak için çöplerini; AKŞAM 18.00 - 20.00 saatleri arasında çıkarmalarına özen göstermeleri ve çöplerini çöp kutusuna atmaları konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz.

GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIMIZ EN GÜZEL MİRAS TEMİZ BİR ÇEVREDİR...

Vatandaşlarımızın çöplerini çöp konteynerlerinin çevresine atmak yerine, içerisine atmaları konusunda daha hassas davranması gerekmektedir. Doğayı birçok canlı türüyle birlikte paylaştığımızı unutmadan, başkalarına zarar vermeden, çevreyi kirletmeden yaşamayı sürekli bir davranış haline getirmeliyiz. Kent hepimize aittir, tabiat herkesin ortak varlığıdır. Serhat Şehri Kars bizim evimizdir ve biz evimizde komşularımıza, kuşlara, kedilere, ağaçlara hak ettikleri saygıyı gösteren bir toplum olmalıyız.

Belediye Başkanlığı olarak toplumun bu kampanyaya duyarlılık göstermesini bekliyoruz; uymayanların ise vatandaşların belediyemizin destek hattı olan 444 11 73'e bildirmelerini rica ederiz. Kurallara uymayan vatandaşlarımıza ayrıca cezai işlem uygulanacaktır.” denildi.

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.