RAMAZAN AYI ÖNCESİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

RAMAZAN AYI ÖNCESİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

22 Nisan 2020 13:55

RAMAZAN AYI ÖNCESİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars İl Müftülüğü personeli kan bağışında bulundu. Her yıl ramazan ayı öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yapılan kan bağışı çağrısına bu yılda Kars il müftüsü ve müftülük personeli uyum sağlayarak Kars Kızılay merkezine giderek kan bağışında bulundular. 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlenen toplantıda "Ramazan ve Sorumluluk Bilinci" temalı "2020 Yılı Ramazan Ayı" kan bağışı konusunda da "Yetkililer, kan merkezlerindeki stoklarda hızla azalma olduğunu ifade etmektedir ifadesini kullandı. Erbaş; Ramazan ise kan bağışının azaldığı bir dönemdir. Bu sebeple ramazandan önce başta tüm mensuplarımız ve din görevlisi hocalarımız olmak üzere milletimizi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum çağrısının ardından, Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş, müftülük personelleri ve Din görevlileri kan bağışında bulundular.
Konuyla ilgili açıklama yapan il müftüsü Yusuf Eviş şunları söyledi. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Ramazan Ayı öncesi kan bağışı yapılmakta. Bu yılda Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'ın “Ramazan ve Sorumluluk Bilinci” temalı "2020 Yılı Ramazan Ayı" kan bağışı çağrısına bizlerde Kars İl Müftülüğü ve personelleri ile Din görevlilerimiz Başkanımızın bu çağrısına cevap vererek Kars Kızılay Kan Merkezine gelerek Kan bağışında bulunduk dedi.
Müftü Eviş ile birlikte, Kan bağışına katılan personeller de her yıl Ramazan ayı öncesi kan bağışında bulunduklarını ifade ettiler.


Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.