Posof'ta Aşıklar ve Türkü Şöleni düzenlendi

24 Temmuz 2022 20:24

Posof'ta Aşıklar ve Türkü Şöleni düzenlendi

KARS PUSULA / ADEM ALP

Ardahan'ın Posof İlçesinde, ilçenin ve yörenin tanıtımı amacıyla Posof Belediyesinin ev sahipliğinde ilçedeki mesire alanında gerçekleşen şölen etkinliği, davul zurna eşliğinde deve oyunu ile başladı. Yöresel aşıkların sahne aldığı şölende, türkülerin seslendirilmesinin yanı sıra Kafkas dans gösterisi yapıldı. 
Şölen etkinliğinde konuşan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Bugün Serhat İlçemiz Posof muhteşem doğasıyla, havasıyla “Aşıklar ve Türkü Şölenine” ev sahipliği yapıyor. Her ilçemizin kendine has doğal güzellikleri ve kültürel değerleri var. Bu tarzdan etkinliklerle bu değerlerimiz yaşatmanın gayreti içinde oluyoruz. Bizim şehrimiz hepimizin bildiği gibi Anadolumuzun büyük şehirlere en çok göç vermiş illerinden biri. Dışarıda yaşayan hemşehrilerimiz memleketlerini unutmamışlar, buraya karşı heyecan duyuyorlar, buraya olan özlem ve sevgilerini her fırsatta belli ediyorlar. Kurdukları derneklerle, vakıflarla şehirlerini yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Dışarıdaki, şehrimiz dışında yaşadıkları yerlerde yaptıkları etkinliklerle kültürlerini yaşatmanın gayreti içindeler. Bugün burada düzenlenen “Aşıklar ve Türkü Şöleni” etkinliğide şehrimiz dışında yaşayan ve yaz aylarında buraya gelen hemşehrilerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz önemli bir etkinlik. Şehrimizin kültürünün yaşatılması, ilimizin, ilçemizin sosyal dokusuna uyan etkinliklerle vatandaşlarımızın hayatının zenginleştirilmesi, eğlenceli hale getirilmesi insanların hayatına dokunma adına çok kıymetli. Ben bu şölenin ve ilimizde yapılacak olan diğer şenlik ve festivallerin birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi, sevgi ve saygının pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.
 Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay da, “Bizleri gurbetteki hemşehrilerimizle bir araya gelme imkânı sağlayan bu tarzdan etkinlikler oldukça önemli. Katıldığımız bu “Aşıklar ve Türkü Şöleni” etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu güzel ortamda bizi buluşturan bu şölenimizin hayırlı olmasını diliyor, uzun yıllar devam etmesi yönünde elimizden gelen bütün destekleri sunacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.
Posof İlçemizde 12’incisi düzenlenen “Aşıklar ve Türkü Şöleni” etkinliğine Vali Hüseyin Öner, İl Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İlçe Kaymakamı Ahmed Çelik, İlçe Belediye Başkanı Cahit Ulgar, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, İl Emniyet Müdürü Vekili Hüseyin Aslan, Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.