PANDEMIC PARTY eTwinning Projesi Sarıkamış’ta yapıldı

14 Haziran 2021 11:06

PANDEMIC PARTY eTwinning Projesi Sarıkamış’ta yapıldı

KARS PUSULA / ADEM ALP

Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu öğrencileri de her yıl Sarıkamış’ta şenliklerle kutlanan Kış Oyunları Festivalini tanıttılar.
7 Bölge 22 İl 7’den 77’ye eTwinning Çalıştayı sonucunda Kars/Sarıkamış Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hilal Sevinç ile Amasya/Merzifon Şehit Kubilay Er İmam Hatip Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hasan Yurduseven kuruculuğunda 6 farklı şehirden ve Gürcistan’dan katılan İngilizce öğretmenleri ile 10-14 yaşları arası 28 öğrenci ile “PANDEMIC PARTY” eTwinning projesi Haziran ayı itibari ile sona ermiştir.
Projede öğrencilerin farklı kültürleri tanıması, farklılıklara hoşgörü ile yaklaşabilmesi, empati kurabilmesi, bilgi ve teknoloji alanında özellikle Kovid-19 sürecinde okuldan ayrı kaldıkları ve evlerinde geçirdikleri bu günlerde dil becerilerini geliştirip, sunuş ve kendini ifade etme becerilerinin kazandırılması hedeflenmiştir.
Final ürünü olarak tüm proje boyunca uzaktan yapılan etkinliklerin sergilenmesi adına sanal müze oluşturulmuştur. Ayrıca her okul projenin son etkinliği olarak kendi şehirlerinin, yörelerinin önemli günlerini ya da festivallerini tanıtma olanağı bulmuşlardır. Kars Sarıkamış Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu öğrencileri de her yıl Sarıkamış’ta şenliklerle kutlanan Kış Oyunları Festivalini tanıttılar.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.