ORC Araştırma Şirketi Kars Belediye Başkan Adayı Anket Sonucunu Açıkladı

13 Mart 2024 20:12

ORC Araştırma Şirketi Kars Belediye Başkan Adayı Anket Sonucunu Açıkladı

KARS PUSULA / ADEM ALP

Haberler.com internet haber sitesinin haberine göre; Yerel seçimlere sayılı günler kala 5 ilde anket yapıldı! Sonuçlar hayli enteresan. 
Anket şirketinin açıklamasına göre Kars’ta İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Metin Özad %23.8 ila birinci sırada olduğunu açıkladı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi ORC Araştırma Şirketi'nin Edirne, Elazığ, Kars, Çanakkale ve Uşak illerini kapsayan anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. Araştırmaya göre; Edirne, Elazığ ve Uşak'ta AK Parti'nin adayları ipi göğüslerken Kars ve Çanakkale'de ise İYİ Parti'nin adayları yarışı önde götürüyor.
Yerel seçimler için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Son olarak ORC Araştırma Şirketi'nin Edirne, Elazığ, Kars, Çanakkale ve Uşak illerini kapsayan araştırmasından sürpriz sonuçlar çıktı.
3 İLİ AK PARTİ, 2 İLİ İYİ PARTİ ALIYOR
Araştırmaya göre; Edirne, Elazığ ve Uşak'ta AK Parti'nin adayları ipi göğüslerken Kars ve Çanakkale'de ise Meral Akşener öncülüğündeki İYİ Parti'nin adayları yarışta rakiplerini geride bırakıyor. Denildi.
Anket şirketinin açıklamasına göre Kars’ta İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Metin Özad %23.8 ila birinci sırada olduğunu açıkladı. 
 

KAYNAK; https://www.haberler.com/politika/yerel-secimlere-sayili-gunler-kala-5-ilde-anket-16942189-haberi/

 

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.