04 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > YAŞAM > O LOJMANLAR BİR BİR YIKILDI

O LOJMANLAR BİR BİR YIKILDI

08.12.2019 18:21 12 14 16 18 yazdır
O LOJMANLAR BİR BİR YIKILDI
O LOJMANLAR BİR BİR YIKILDI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Fevzi Çakmak mahallesinde çeşitli kurumlara ait binaların boşaltıldıktan sonra sahipsiz bırakıldı, sahipsiz kalan lojmanların ise kimliği belirsiz kişilere mekan olmuştu. İşte o sahipsiz ve yıkılmaya yüz tutmuş binalar bir bir yıktırıldı. Kars Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait 110 daireden oluşan 11 adet binanın yıkım çalışmaları aralıksız sürüyor. 
Kars Valiliği tarafından yapılan depreme dayanıklılık testi sonucunda binaların sağlamlıklarını yitirdiği ve dayanıksız olduğu raporunun çıkmasının ardından binaların yıkımına karar verildi. İl Özel idaresi tarafından gerçekleştirilen ihale sonucunda yıkımını gerçekleştirmek üzere ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı. Firma yer teslimini almasının ardından 11 adet lojman binasının yıkımına başladı ve kısa sürede binaların 9 adeti yıkıldı.
Binaların yıkımını üstlenen Öz Karadoğan firması yetkilisi Aydın Karadoğan; İl Özel İdaresi tarafından firmamıza yıktırılmak üzere teslim edilen binaların yıkımını aralıksız sürdürmekteyiz, yaklaşık 25 günlük bir süre daha çalışmamız olacak şuana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadık dedi. Karadoğan, yıkımını tamamladığımız takdirde binaların temel bölümlerini de yıkıp çıkan hafriyatı temizleyeceğiz ardından çalışmamız tamamlanmış olacak dedi.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri