Milletvekili Kara, İYİ Partiyi Kınıyoruz dedi

H.Düzenleme : 06 Kasım 2021 19:48
H.Ekleme 06 Kasım 2021 19:53

Milletvekili Kara, İYİ Partiyi Kınıyoruz dedi

KARS PUSULA / ADEM ALP

Milletvekili Kara, Bingöl'de şehit ağabeyine küfreden Türkkan'a tepki gösterdi. İYİ Partiyi kınıyoruz dedi.
Milliyetçi Harekât Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, bugün Kars’ta muhtarlarla toplantı yaptı, partinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.
MHP Milletvekili Kara, İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Şehit Ağabeyine yönelik sarf ettiği hakaret içeren sözlerine tepki göstererek İYİ Partiyi kınıyoruz dedi. Milletvekili Kara, Öncelikle dün yaşanan olaydan dolayı biz çok üzgünüz. Çünkü sözde milliyetçi olanların, özünde milliyetçi olmayanların gerçek tavırları ortaya çıkmıştır. MHP şehitlere ve ailelerine en büyük hassasiyeti göstermektedir. Çünkü bizim için canlarını veren evlatlarını, en kıymetlilerini bizler için toprağa veren ailelerin acısını biz her daim yüreğimizde yaşadık. Televizyona gelen bir şehit haberinde her ülkücü annenin gözü yaşarmıştır, dolmuştur. Kendi evladını şehit vermiş gibi aynı acıyı paylaşmıştır. Dün yaşanmış olayda bu hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. Dün Lütfü Türkkan’ın yapmış olduğu hakaret ve küfürler şehit ailesi için yapılabilecek en ağır hakaretlerdi. Biz o yüzden İYİ partiyi tamamen kınıyoruz. Özde milliyetçi olan bunu yapmazdı. O şehit ailesini başının tacı olarak yapardı ama ettiklerini biçmektedirler. Çünkü sözde milliyetçi olmalarının gereği olarak Selahaddin Demirtaş’ı kahvaltıya beklemeleri ya da Selahaddin Demirtaş’a özgürlük beklemeleri ya da kürdistan denildiği zaman seslerini çıkaramamaları onların özde milliyetçilikleriyle tamamen çelişmektedir. Özlerinde milliyetçi olsalardı zaten böyle bir olay yaşanmazdı. Şehit annesi ve babası bizim başımızın tacıdır. Bugün burada biz bir otel açılışındayız. Otelimizin sahibi olan Kars il yönetimimizdeki Uğur Boy kardeşim bu olaylar yaşanmadan önce medyaya düşmeden önce şunu söylemişti. Benim otelimde şehit ailelerimiz istediği kadar gazi ailelerimiz istediği kadar ücretsiz kalacaktır. İşte MHP’nin tavrı budur. Ülkücü olan taksiciler hiçbir zaman şehit ailelerinden ücret almamaktadırlar. Biz her hassasiyette, her olayda, her bayramda özellikle gidip şehit annelerimizin gidip ellerini öpmekteyiz. Ben kendi ilimde her Pazar şehitlikte ziyarette bulunmaktayım, evladımı şehitliğe götürmekteyim. Çünkü orada bizler için can veren vatan toprağına bir avuç toprak olan şehitlerimiz var. Onlara borcumuzu canımızla da ödeyemeyiz. Ne kadar dua etsekte ödeyemeyiz. O yüzden yaşanmış bu olay kahredicidir. Ben bütün şehit aileleri adına çok üzgünüm. Özellikle de o kardeşimiz için çok üzgünüm. Kötü söz de sahibine aittir. Kendi karakterlerini, şahsiyetlerini göstermiş oldular. Şehit aileleri üzülmesinler.

İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın yayınladığı videoda özür dilediğini belirtmesine ise, MHP Milletvekili Kaya şu ifadelere yer verdi. Kaya; aslında burada yapmış olduğu hakareti bir küfürle aileye yapılmış ailenin üyelerine yapılmış bir hakarettir. Tüm Şehit ailelerinden usulen yapılmış bir özrü Şehit ailelerinin de kabul edeceğini düşünmüyorum dedi. Kaya, “Türk Milletini saf zannetmesinler. Türk Milleti siyaseti çok iyi takip etmekte, Türk Milleti gerçekten kimin milliyetçi olduğunu görmektedir. Türk Milleti kimin HDP ile birlikte iş tuttuğunu da görmektedir, kimin kimle ortak olduğunu da görmektedir. Çıkıp işte biz kandili yıkacağız, şunu yapacağız demeleri sözde milliyetçilik tavırları değil, gerçek olarak bunu hareketlerinde de görmemiz gerekiyor. Ama zillet ittifakı içerisinde biz bu hareketleri hiçbir zaman için görmedik, sağlam adımlar atmadılar. Bu nedenle kimin Şehit ailelerinin yanında, kiminde terörün yanında olduğunu Türk Milleti görmektedir.” Açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.