Milletvekili Çalkın'ın 18 Mart Açıklaması

18 Mart 2024 20:03

Milletvekili Çalkın'ın 18 Mart Açıklaması

KARS PUSULA / ADEM ALP

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümünü kutlayarak, “Çanakkale Zaferi birlik ve beraberliğimizin sembolü, vatan uğruna canlarını feda edenlerin, kahramanlarımızın tarihimize şanla, şerefle yazdığı büyük bir destandır.”Dedi.
Kars Milletvekili Adem Çalkın, yayınladığı mesajda; Çanakkale bir destandır. Bu Aziz Milletinin yaşlısı, genci, doğusu, batısı, etnik kökeni ne olursa olsun, birlikte omuz omuza bu cennet vatana namahrem eli değmesin, düşman ülkeye ayak basmasın diye birlikte hareket ettiği şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden biridir.
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un;
Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor,
Bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor.
Dediği gibi, orada şehadet şerbetini içen güneşlerimiz, bu coğrafyada hilalin hâkim, ay yıldızlı bayrağımızın da daim kalacağını, ezanımızın bu Aziz Vatanda sonsuza kadar okunacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Komutanım benim tüfek bozulmuş" diyen askere; "Tüfek sağlam oğlum, senin tetiği çeken parmağın kopmuş" diyerek büyük kahramanlıklar gösterilen yerdir; Çanakkale…
Kınalı kuzuların vatanları uğruna gözünü kırpmadan can verdikleri, milletimizin adeta küllerinden yeniden doğduğu, ölümsüz destan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet, dua  ve şükranla yâd ediyorum.
Bizi var eden bu büyük ruh içimizde var olduğu müddetçe, Allah’ın izniyle hiçbir güç bizleri yolumuzdan, bu cennet vatanımızdan ayıramaz.
Yedi düvele meydan okunan Çanakkale Geçilmez…

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.