Memur Sen Kars İl Başkanı Altun'un Kurban Bayramı Mesajı

14 Haziran 2024 16:13

Memur Sen Kars İl Başkanı Altun'un Kurban Bayramı Mesajı

KARS PUSULA 

 

Memur-Sen Kars İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Altun Kurban Bayramımız Mübarek olsun.

Memur-Sen Kars İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Altun yayımladığı bayram mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bizi birbirimize yakınlaştıran ve bağlarımızı güçlendiren bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Paylaşma ve dayanışma coşkusunun kalbimizde, evlerimizde, ülkemizde ve ümmet coğrafyasında canlı algılar olarak yaşanması umuduyla, Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bayram, her şeyden evvel iman eksenli olarak hayatımızın, benliğimizin ve ilişkilerimizin muhasebesini yaparak, yaşamın ve varlığın aşkın, coşkun yanını görmek, yakınlaşmak, kucaklaşmaktır. Bayram, hakikatlerden gafil olmayan insanın, varoluş gayesine uygun yaşamaktan duyduğu hak edilmiş sevincidir. Bayram, her yerde iyiliği, paylaşmayı, yardımlaşmayı, dostluğu yaşanılır kılarak yaygınlaştırmaktır.” Dedi.

Altun; Kurban, yakın olmak, yakınlık kurmaktır. İmanı için kurban olmaktan çekinmeyen İsmailler, kurban etmekten sakınmayan İbrahimler olduğumuz, onları örnek aldığımız sürece birliğimiz daha anlamlı olacaktır. Paylaştıkça çoğalacak zenginliğimizi, bütün ümmet hatta insanlık coğrafyasına yaymak gerekmektedir. Bugün ekonomiden sosyal hayata kadar çeşitli sıkıntılarla sınanan hepimizin, herkesin, hatta bütün insanlığın bayram iklimine ihtiyacı vardır.

Tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemizin ve bütün İslâm âleminin huzuruna ve başarısına vesile olmasını; iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.