KOSGEB girişimcilik eğitimlerine başvurular E-devlet üzerinden de yapılıyor.

KOSGEB girişimcilik eğitimlerine başvurular E-devlet üzerinden de yapılıyor.

05 Temmuz 2019 17:03

KOSGEB girişimcilik eğitimlerine başvurular E-devlet üzerinden de yapılıyor.
KARS PUSULA / ADEM ALP

KOSGEB girişimcilik eğitimlerine başvurular E-devlet üzerinden de yapılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan KOSGEB Kars İl Müdürü Lütfullah Aktaş şunları söyledi. Aktaş Uygulamalı girişimcilik eğitimleri Temmuz, Ağustos ve eylül aylarında devam etmekte eğitimlere katılmak isteyen girişimcilerimiz e-devlet üzerinden başvuru yaparak bu eğitimlere katılabiliyorlar dedi. KOSGEB İl Müdürü Aktaş, almış oldukları sertifika ile girişimcilerimiz Türkiye genelinde herhangi bir yerde iş yeri açmaları durumunda KOSGEB girişimciliği geliştirme destek programından yararlanabildiklerini ifade etti. 
Aktaş 2019 yılı itibari ile girişimciliği geliştirme destek programı uygulamaya alınmıştır, bu program sayesinde girişimcilerimiz imalata yönelik girişimcilik yapmaları yönünde 100 bin ila 300 bin TL arasında makine teçhizat desteği alabilmektedirler destek üst limiti 370 bin TL’ ye kadar çıkabilmektedir açıklamasında bulundu. 
KOSGEB il Müdürü Aktaş girişimcilerimiz KOSGEB Kars İl Müdürlüğünden kurumsal İnternet sitesinden ve uzman personellerimizden destekler hakkında detaylı bilgi alabilirler. Aktaş girişimcilik eğitim kurslarımıza yoğun başvuru yapılmakta. İş-Kur aracılığıyla yapacağımız kurslarda katılımcı sayısı 25 oluyor, KOSGEB olarak açmış olduğumuz kurslarda ise kişi sayımız 30’u buluyor dedi. 
Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.