KELEŞ ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNCÜLÜK EDELİM

H.Düzenleme : 19 Ocak 2021 09:20
H.Ekleme 19 Ocak 2021 09:22

KELEŞ ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNCÜLÜK EDELİM

KARS PUSULA / ADEM ALP

Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, velilere çağrıda bulunarak, “Okullarda 22 Ocak’ta son bulacak ders seçiminde çocuklara Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı, Temel Dini Bilgiler derslerini seçmelerinde öncülük edelim” dedi.

Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, yaptığı yazılı açıklamada velilere, çocuklarının okullarda 22 Ocak’ta son bulacak ders seçimlerinde ‘Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı, Temel Dini Bilgiler’ derslerini seçmelerinde öncülük etmelerini istedi.

Keleş, “Nasıl geçici dünya hayatında mutlu ve rahat bir ömür geçirmeleri için evlatlarımızı en iyi okullara, kurslara gönderiyorsak aynı şekilde evlatlarımızın ebedi mutluluğu için başvuruları 22 Ocak’ta da son bulacak olan Kur’an-ı Kerim, Peygamberimiz hayatı, Temel Dini Bilgiler derslerini seçmelerine öncülük edelim. Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir.

Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocak’ta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim.

Bugün birçok gencimizin teröre bulaşması, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu belleklerine yerleştirmek, yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş; ‘Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır;  Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır.’ Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın Allah’ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım” dedi.

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.