04 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > GÜNCEL > KARS VHO FİDAN DİKİMİ YAPTI

KARS VHO FİDAN DİKİMİ YAPTI

11.11.2019 18:13 12 14 16 18 yazdır
KARS VHO FİDAN DİKİMİ YAPTI
KARS VHO FİDAN DİKİMİ YAPTI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars VHO fidan dikimi yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da 11 milyon fidan dikimi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da toplam 29 bin fidan toprakla buluşturuldu.
Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım’da, 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidanın toprakla buluşturuldu. Kars’ta da 5 noktada fidan dikimi etkinliği düzenlendi. 
Düzenlenen Fidan Dikimi Törenine, STK temsilcileri de katıldı. Kars Ardahan Iğdır Bölge Veteriner Hekimleri Odası'da üyeleri ile birlikte katılarak fidan dikimi yaptılar. 
VHO Başkanı Ercan Ödül konuyla ilgili verdiği bilgide; Daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna el ele, gönül gönüle koşmak için, Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri olarak biz de varız dedik. Bugün burada Kars VHO olarak biz'de bunu görev bilerek ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz öncülüğünde fidan dikimi yaptık dedi. 
Kars Ardahan Iğdır Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ercan Ödül, Kars İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, TOÇ-BİR SEN 42 No’lu Şube Başkanı Dr. Adem Arancı ile birlikte Kafkas Üniversitesi kampüsünde belirlenen dikim alanında geleceğe nefes için ağaçların dikimini gerçekleştirdiler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri