Kars’ta 15 Temmuz hain darbe girişimi unutulmadı

15 Temmuz 2022 11:40

Kars’ta 15 Temmuz hain darbe girişimi unutulmadı

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars’ta 15 Temmuz hain darbe girişimin 6’ıncı yıl dönümü çelenk sunumu, şehitlik ziyareti, fidan dikimi ve açılan resim ve fotoğraf sergisiyle anıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen darbe girişiminin 6’ıncı yıl dönümü dolasıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kars Valiliği önünde bulunan Atatürk anıtına Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ile 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, tarafından çelenk konulduktan sonra Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Kars şehitliğini ziyaret eden protokol üyeleri, şehitlerimize dua ederek, şehit kabirlerine karanfiller bıraktılar. Şehitlerin mezarları başında dua eden il protokolü şehit ailelerine de baş sağlığı diledi.

15 Temmuz Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştiren protokol üyeleri, toprakla buluşturulan fidanlara daha sonra can suyu verildi ve ardından BEDESTEN’de resim ve fotoğraf sergisi açılı gerçekleştirdi. Sergide Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın ve emniyet güçlerinin kahramanlığını, cesaretini anlatan fotoğraflar yer aldı.

Düzenlenen etkinliklere, Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Furkan Koç, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit ve gazi yakınları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.