Kars Merkezli PKK/KCK Operasyonu

17 Şubat 2021 16:42

Kars Merkezli PKK/KCK Operasyonu

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Jandarma’dan PKK/KCK Operasyonu.

Kars Merkezli 4 ilde yapılan PKK/KCK operasyonu düzenlendi. Kars merkezli düzenlenen operasyon hakkında Kars Valiliğinden açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle; Valiliğimiz kontrolünde, İl Jandarma Komutanlığımız tarafından Kars merkezli 4 ilde PKK/KCK operasyonunda 3’ü gözaltı olmak üzere 9 şahsa yasal işlem yapıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kars, Kırşehir, Mersin ve İstanbul illerinde PKK/KCK’ya yönelik yapılan operasyonda, aralarında HDP eski ilçe yöneticileri ve 5 kamu görevlisinin de bulunduğu toplam 11 kişi hakkında “ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştır.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Kars İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kars, Kırşehir, Mersin ve İstanbul illerindeki adreslere operasyon düzenlendi.

Şüphelilerden 3’ü gözaltı olmak üzere 9’u hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış, 2 şahsın yakalama çalışmalarına devam edilmektedir. Kars İl Jandarma Komutanlığı,  asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında faaliyetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir denildi.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.