Kars İl Özel İdaresinin 2022 Yılı Bütçesi 91 Milyon TL

02 Kasım 2021 09:22

Kars İl Özel İdaresinin 2022 Yılı Bütçesi 91 Milyon TL

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars İl Genel Meclisi 2021 Kasım ayı toplantısı İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Kasım ayı Olağan toplantısı Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı Başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gündem gereği yoklamanın ardından geçmiş toplantıya ait gündemin oylaması yapıldı.
Gündem maddesi olan Kars İl Özel İdaresinin 2022 mali yılı tahmini bütçesi gündem de görüşüldü. İl Özel İdaresi 2022 yılı bütçesi hakkında İl Genel Meclisine Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, açıklama yaptı. Genel Sekreter Doğu; Değerli Meclis üyeleri malumunuz olduğu üzere, İl Özel İdaresinin 2022 mali yılı bütçesiyle ilgili teklif Ağustos ayı içerisinde birim ve kurumlardan yapılan bütçe çağrısına ilişkin alınan görüşlerle Sayın Valimiz Türker Öksüz’ün bilgisi doğrultusunda bir taslak haline getirdik. Doğu; hazırlamış olduğumuz tahmini bütçe taslağına göre 2022 yılı bütçemiz gelir ve gider denkleştirilerek 91.000.000.00 TL olarak tahmin edilmiştir. Tahmin edilen bu taslak, Eylül ayının ilk haftasında il encümenimize intikal ettirildi. İl encümenimizin tetkik ve incelemesinden sonra Eylül ayının son haftasında İl Genel Meclisimizin takdirlerine sunulmak üzere havale edildi. Havale edilen, İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçe taslağı bu gün burada sizlere sunulmuştur. Bütçe taslağı ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz taslak meclis üyelerinin gurup başkanlarına verilmiş olup, sizlerin tetkik ve incelemesinden sonra Kasım ayının sonuna doğru nihai bütçemizi gerçekleştirmiş olacağız dedi. 
Meclis Başkanı Yağcı, gündem maddesi olan Kars İl Özel İdaresinin 2022 mali yılı tahmini bütçesinin meclis komisyonları tarafından incelemesi yapılması gerektiği meclis oylaması ile komisyona havalesi yapıldı.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.