Kars ESOB Başkanı Bakırhan'ın Kandili Mesajı

24 Şubat 2024 09:02

Kars ESOB Başkanı Bakırhan'ın Kandili Mesajı

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Bakırhan, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Bakırhan mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Yüce Allah’ın sonsuz af ve mağfiretine ulaşma yolunda önemli bir fırsat olan Berat Kandil’ine ulaşmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir.
Beraat Gecesi bilerek ya da bilmeden işlediğimiz hata ve günahlardan tövbe edip, kalplerde bıraktığı kirlerden arınma, sıkıntı ile bunalan ruhlarımızın Rabbimizin rahmet ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır.
Böylesi mübarek bir gecede toplumsal sorumluluklarımızın farkına varıp, tahammül ve hoşgörü içerisinde birbirimizi severek, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürmek, güzel olanı paylaşmak bizler için birer fırsattır.
Bu duygular içerisinde, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve selametine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün Müslümanların tövbe ve duaların kabulü ile arınması ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederek; tüm Karslı hemşerilerimizin Berat Kandilini kutlar; sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.