DOLMUŞ DURAKLARI YENİLENİYOR

H.Düzenleme : 18 Ocak 2021 09:07
H.Ekleme 18 Ocak 2021 09:11

DOLMUŞ DURAKLARI YENİLENİYOR

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Belediyesi, şehir içi toplu taşımada ulaşımın daha rahat sağlanması adına çeşitli noktalarında bulunan durakları yenileme çalışması başlattı. Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü aynı zamanda il merkezi ile mahallelerde bulunan otobüs ve dolmuş duraklarını A’dan Z’ye bakımdan geçiriyor.
Kars Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla küflenmiş demirleri ve kötü görünümü ile oldukça çirkin ve halk sağlığını tehdit eder durumda olan otobüs durakları, yapılan yenilik çalışmalarıyla güzel bir görünüme kavuşuyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaptıkları hummalı bir çalışma ile başlattıkları duraklara bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürecek.
Kars halkına en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.
“İlimizin temiz ve güzel görünmesi bizim temel önceliklerimizdendir" diyerek Kars halkına en iyi şekilde hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Kars Belediyesi, bakımsız ve kötü durumda olan dolmuş duraklarının hem görüntü kirliliği oluşturduğunu hem de halk sağlığını tehdit eder duruma geldiğini, bu nedenle bakım, onarım ve yenileme çalışması uyguladıklarını. Gerek iklimsel koşullar gerekse çeşitli nedenlerden ötürü bazı dolmuş duraklarının kullanılamaz hale geldiğini, halkının rahat, huzur ve güven içerisinde yaşam sürmeleri için çalışmaktayız denildi.”
Çalışmalar kapsamında duraklar tamir edilip boyanırken, duraklardaki hasar gören oturma yerleri de yenileriyle değiştiriliyor. Kırılan duraklar tamir ediliyor, gerekli bakımlarını yapılıyor ve bazıları da tamamen yenileniyor.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.