Doğu Ekspresi Kars'tan Hareket Etti

13 Temmuz 2021 08:47

Doğu Ekspresi Kars'tan Hareket Etti

KARS PUSULA / ADEM ALP

Özlem sona erdi. Dünyanın en iyi gezi rotalarından biri olan Doğu ekspresi dün Ankara’dan bugün sabah ise Kars’ta yol arkadaşları ile hasret gidermek için seferlerine başladı. Koronavirüs salgınıyla mücadele etme kapsamında 28 Mart 2020 tarihinden itibaren seferlerine ara verilen Doğu Ekspresi kademeli normalleşme sürecine geçilme kararı çerçevesinde 12 Temmuz’dan sonra ilk seferini dün Ankara garından başlatırken bu sabah saat 08:00’da ise Kars tren garından başlattı.

Karsın turizm alanında adeta can suyu niteliğini taşıyan doğu ekspresi normalleşme süreci ile birlikte ilk seferini Ankara-Kars, Kars-Ankara olarak başlattı. Turizmciler ve bölgede gelen misafirleri ile adeta yeniden canlanacak olan doğu ekspresi Kars için önemli bir yer tutmaktadır.

Birbirinden farklı kültürleri, şehirleri ve yolcuları birbirine bağlayan Doğu Ekspresi sahip olduğu konfor ve güvenli yolculuk ile sizlere seyahat imkânı sunmaktadır. Ayrıcalıklı ve farklı bir seyahat isteyenler için birbirinden çeşitli alternatiflerin sunan doğu ekspresi sayesinde hem güvenli yolculuk etmiş olacak hem de zevkli bir yolculuğun tadını çıkartabileceksiniz. Kars tren garında, Kars Vali Yardımcısı Memet Zahid Doğu, Doğu Ekspresinde bulunan yolculara, Sosyal Mesafe, Maske ve Hijyen konularında daha dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. 

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.