BAYRAKTAR GÜVEN TAZELEDİ

10 Temmuz 2021 16:14

 BAYRAKTAR GÜVEN TAZELEDİ

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı yapıldı.
Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurulda üyelerin tam desteğini alan mevcut Başkan Zakir Bayraktar yeniden başkan seçildi.
Kars Esnaf Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi 23. Olağan Genel Kurulu Divan oluşumunun ardından Saygı Duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Genel Kurulda açılış konuşması yapan Kars Esnaf Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Zakir Bayraktar, 2018-2019 ve 2020 yıllarını kapsayan olağan genel kurula teşriflerinden dolayı üyelere teşekkür etti.
 Bayraktar, “Ahilik töre ve terbiyesi içerisinde sizlere yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte uzun yıllardır hizmet etmekteyiz. Hep beraber çok zor günlerden ve krizlerden geçtik. Bizlere vermiş olduğunuz destekle her yıl biraz daha büyüyerek sizlere daha iyi hizmet vermek adına çok şükür önemli yol kat ettik” dedi.
Bayraktar, “Tüm dünya olarak zor günlerden geçmekteyiz. Zor gün dostu olan esnaf ve sanatkârın korunup kollanması bizlerin yegane vazifesidir. Esnaf ve sanatkârı zayıf olan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Bu zor günlerde üstlenmiş olduğumuz misyon gereği bana güveninize bundan sonrada layık olmaya devam edeceğim. Kooperatifimiz ortaklarının daima yanında olduk. Bundan sonrada Allah’ın izniyle katkılarımız artarak devam edecektir” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Kars Esnaf Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Müdürü Şentürk Özyılmaz, tarafından gelir-gider ve faaliyet raporları okundu. Daha sonra 23. Olağan Genel Kurula tek aday olarak katılan mevcut Başkan Zakir Bayraktar üyelerin oyunun tamamını alarak güven tazeledi.
Genel Kurul da son olarak kentte bulunan en yaşlı esnafa görevlerine plaket verildi.
Genel Kurul sonrası, Kars Esnaf Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Müdürü Şentürk Özyılmaz yazdığı “Toplumun direği esnaf sanatkar” isimli şiir okudu.

“TOPLUMUN DİREĞİ ESNAF SANATKÂR”
Yoldadır duayla şafak sökünce
Sokağa berekettir, esnaf sanatkâr
Besmeleyle komşusuna siftah atınca,
Gönüllerde tahttır, esnaf sanatkâr.

Memleket sevdasının yılmaz neferi,
Toplumun direğidir, esnaf sanatkâr
Karanlık günlerin, yanan ateşi
Kalplere güneştir, esnaf sanatkâr.

Çıraklık kazanının, usta aşçısı
İşçisine emektir, esnaf sanatkâr
Ülkesine oynanan, hileyi kumpası
Başarısız kılandır. Esnaf sanatkâr.

Milleti yaşıyorsa zevki sefayı
Cefasını çekendir, esnaf sanatkâr
Sınırın önüne germişse göğsünü
Gazidir, Karslıdır; esnaf sanatkâr…

Sondakika
"HAS ODA" KİMİN?
Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.