Başkan Yardımcısı Çıkrık, Kars mayıs ayında yeni otobüs terminaline kavuşacak

18 Ocak 2024 09:12

Başkan Yardımcısı Çıkrık, Kars mayıs ayında yeni otobüs terminaline kavuşacak

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından yapımı başlatılan ancak bir sonraki belediye başkanlarınca yapımı durdurulan Kars Şehirler arası otobüs terminalinin Mayıs ayında açılacak.

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Enes Çıkrık, Kars yeni Şehirlerarası Otobüs Terminalinin mayıs ayında biterek hizmete gireceğini planladıklarını söyledi.
Kars’ta 2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Kars Belediye Başkanlığının yatırımları ile ilgili sunum yapan Kars Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Enes Çıkrık, toplam maliyeti 105 milyon 673 bin 879 lira olan 14 projenin bulunduğunu kaydetti. Projelerden 9’unun tamamlandığını, 3’ünün devam ettiğini ve 2’sinin ise fesih edildiğini belirten Çıkrık, “2007 yılında temeli atıldıktan sonra kaderine terk edilerek atıl durumda kalan Kars Şehirlerarası Otogar inşaatı ve bağlantı yolları yapım işi, serhat şehri Gazi Karsımıza yakışacak şekilde yeniden projelendirildi. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 90 olan ve 19.08.2022 yılında 61 milyon 991 bin lira sözleşme bedeliyle devam eden projenin yasal süresi mayıs ayında bitiyor. İlgili firmanın geri kalan yüzde 10’luk dilimini tamamlaması ve mayıs ayında hizmete açmayı planlıyoruz.” dedi.
Çıkrık, ayrıca sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere de yardımların aralıksız devam ettiğini de sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.