Başkan Bakırhan Cumhuriyetimizin 100’cü Kars'ımızın 103'cü Yılları kutlu olsun

28 Ekim 2023 21:06

Başkan Bakırhan Cumhuriyetimizin 100’cü Kars'ımızın 103'cü Yılları kutlu olsun

KARS PUSULA / ADEM ALP

Başkan Bakırhan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ekim Kars’ın Kurtuluşu nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 
Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Bakırhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Bakırhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvetin millet olduğunu söyledi. Başkan Bakırhan, mesajında şunları söyledi: "Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zaferin meyvesi olan Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde, büyük bir millet olarak güçlü bir devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet milletin kendisidir. Milletimiz, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sıkıca sarılmıştır. İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için, aynı duyguya ihtiyacımız vardır. Bu inancımızı güçlü tuttuğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün yıldönümünde, Ülkemizin ve Milletimizin 100. Yılını kutlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."
BAŞKAN BAKIRHAN: GAZİ KARS'IN 103. YILI KUTLU OLSUN
Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan, Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Bakırhan, “Bugün Kars’ın kurtuluşunun 103. yılını sevinçle, büyük bir gururla idrak ediyoruz. 30 Ekim 1920 ‘de 43 yıllık düşman işgaline son vererek Kurtuluş Savaşının ilk zaferi elde edilmiştir. Doğu Cephesinin büyük komutan Kazım Karabekir Paşa ve emrindeki yiğitlerle Gazi Kars tekrar vatan toprağı yapılmış ve dönemin ilk resmî zaferi olmakla beraber Gazi unvanını alan ilk il Kars olmuştur. Gazi Kars, kurtuluşundan sonra yapılan Gümrü Anlaşması ile tamamen Anadolu toprağı haline gelmiş ve bizlere tekrar Kafkasya’nın kilidini elimize almamıza vesile olmuştur. Kars bizler için hem ulusal hem de uluslararası öneme sahip bir şehirdir. Asya’dan Avrupa’ya giden yolun bir kapısı görevindedir. Kars Anadolu’ya açılan bir kapıdır. Bizler her sene 30 Ekimi farklı duygularla karşılıyoruz. Farklı bir heyecan, farklı bir sevinçle karşılıyoruz. 30 Ekim bizde karanlığı aydınlığa, acıları sevince, esareti özgürlüğe dönüştürmenin adıdır. Bizlere bu yüksek duyguları ve Anadolu’nun kapısını Kafkasya’nın kilidiyle tekrar açan bizlere bu gururu bu sevinci yaşatan şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz.” İfadelerini kullandı. 
 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.