Bakan Kasapoğlu, Öğrencileri Ankara'ya Davet Etti

18 Nisan 2022 21:44

Bakan Kasapoğlu, Öğrencileri Ankara'ya Davet Etti

KARS PUSULA / ADEM ALP

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars'taki İpekyolu Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerle iftar yaptı.

Paşaçayır Mahallesinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurdun yemekhanesinde sıraya girerek yemeğini alan Bakan Kasapoğlu, ezanın okunmasıyla orucunu öğrencilerle açtı.

Kasapoğlu, iftar ve sahurları yurtlarda yapmaya gayret gösterdiklerini ifade ederek, "Türkiye genelinde 800'e yakın yurdumuz var, 750 üzerinde arkadaşlarımız var, sizlerle rahmet, bereket ayı ramazanda bu ayın iklimine uygun şekilde oturup dertleşmek, hasbihal etmek bizlere ayrı bir güç veriyor." dedi.

Gençlerle yan yana oturup, sohbet edip aynı ekmeği paylaşmanın ayrı bir hazzı olduğunu anlatan Kasapoğlu, "Sizler bizler için çok değerlisiniz, bu iftarların bir hatırası olsun istiyoruz, burada sizlerle tanıştık bunu devam ettirelim sizleri Ankara'da bakanlıkta ağırlayalım. Ankara'da sizleri misafir edeceğiz, bakanlık sizin bakanlığınız Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin bakanlığı. İnşallah Ankara'da buluşur, sohbet eder ve kucaklaşacağız." diye konuştu.

Kasapoğlu, burada öğrencilerle sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Daha sonra Nuri Paşa Kız Öğrenci Yurdu'nu da ziyaret eden Kasapoğlu, öğrencilerle sohbet etti.

 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.