Ardahan'da UNESCO Jeopark statüsü alma çalışmaları devam ediyor

21 Mayıs 2024 18:59

Ardahan'da UNESCO Jeopark statüsü alma çalışmaları devam ediyor

KARS PUSULA / ADEM ALP

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Ardahan il geneli için UNESCO Jeopark statüsü alma çalışmaları kapsamında Hanak Harosman Mağaraları ile Çıldır Şeytan Kalesi ve Karaçay Kanyonunda incelemelerde bulundu.
Beraberinde Vali Yardımcısı Semih Cembekli, Çıldır Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Özel İdare Genel Sekreteri Murat Bilal Emin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Dede ile birlikte Hanak Harosman Mağaraları ile Çıldır Şeytan Kalesi ve Karaçay Kanyonu’nun bulunduğu alanlara giden Vali Çiçek, inceleme yaparak, bilgi aldı.
Buraların eşsiz manzaraları ile doğa turizmi açısından görülmeye değer yerler arasında olduğunu belirten Vali Hayrettin Çiçek, "Ardahan ilimiz geneli için UNESCO Jeopark statüsü almak istiyoruz. Bu kapsamda doğal yapılarımızı ve kültürel mirasımızı gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Bugün ilimiz turizmi açısından bilinir yerler arasında olan Çıldır ilçemiz Karaçay Kanyonu içerisindeki Şeytan Kalesini ve Hanak ilçemizdeki Harosman Mağaralarını daha tanınır hale getirmenin gayretinde olacağız." Dedi.
Vali Çiçek ayrıca, buraların turizme dahil edilmesi için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.


 

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.