07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > EĞİTİM > AÖF kayıtları başladı

AÖF kayıtları başladı

03.09.2019 18:59 12 14 16 18 yazdır
AÖF kayıtları başladı
AÖF kayıtları başladı
KARS PUSULA / ADEM ALP

AÖF kayıtları başladı
Açık öğretim fakültesi üzerinden üniversite okuyacak kişilerin kayıt yenileme işlemleri dün itibariyle başladı.
Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 öğretim yılı internet başvuru, kayıt, kayıt yenileme/ekle-sil tarihleri açıklandı. Yeni kayıt başvuruları 02 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09.00'da başladı ve 13 Eylül 2019 Cuma günü saat 17.00’a kadar yapılabilecek.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Kars Bürosu Yöneticisi Ahmet Karakeçili, “Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı "İkinci Üniversite" linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. İnternet başvuru işlemleri, 2 Eylül ile 18 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek. Kayıt işlemleri ise 2 Eylül ile 17 Ekim mesai bitimine kadar devam edecek. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayan öğrenciler ise 18 Ekim 2019 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvuru yaparak kayıtlarını gerçekleştirebilecekler. 18 Ekim 2019 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacak.” dedi.

Kayıt yenileme başvurularının ise 7 Ekim tarihinde başlayacak ve 18 Ekim’de sona ereceğini de duyuran Karakeçili, AÖF kayıt için İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları ve Öğrenim Belgesi’nin gerekli evraklar arasında olduğunu söyledi. Karakeçili, ayrıntılı bilgilerin AÖF’nin kılavuzunda olduğunu dile getirdi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri