Ak Parti Kars Milletvekili Çalkın Açıkladı; Kars Eğitimine Dev Yatırım

05 Haziran 2024 13:15

Ak Parti Kars Milletvekili Çalkın Açıkladı; Kars Eğitimine Dev Yatırım

KARS PUSULA / ADEM ALP

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın yapmış olduğu açıklamada, Kars eğitim alt yapısı için dev adımlar atıldığını, bunun için 1,072 Milyar lira kaynak ayrıldığını dile getirdi.
Kars Milletvekili Adem Çalkın; Kars’ımızda eğitim altyapısını her geçen gün güçlendiriyor, modern, gelişmiş, teknoloji ile donatılan eğitim yuvaları ile eğitim seviyemizi artırıyoruz.
Kars’ımızda yıllardır beklediğimiz bir projeyi hayata geçiriyoruz. Tarım Lisesi açarak, burada yetiştireceğimiz insan gücüyle ilimizin Tarım ve Hayvancılığını daha da geliştirecek, nitelikli hale getireceğiz.
İlimize yeni bir Fen Lisesi kazandırıyoruz. Böylece eğitimde yeni başarılar birbiri ardından gelecek. 
Yeni açılacak olan, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gençlerimize sanat öğreterek, Kars’ımızın ara eleman ihtiyacını karşılamış olacağız.
Verilen eğitim sayesinde, önümüzdeki dönemde Kars’ımız öğrencileri inanıyorum ki başarıdan başarıya koşacaklar.
Eğitim’de Türkiye Yüzyılı modelimizle, devletimizin tüm imkanlarını Gazi Kars’ımıza getiriyoruz. 
Elimizdeki kaynakların farkına varalım, hep birlikte çalışarak, evlatlarımızın geleceği için bizlerde üzerimize düşeni yapalım.
Birileri çıkmış, hala Kars’a eğitim alanında hiçbir yatırım yapılmadı deniyor. Bizlerde diyoruz ki Kars Eğitim’de yatırım alıyor ve emin adımlarla yarınlara yürüyor.
       Kars’ımız eğitim altyapısı için 2026 yılana kadar 1,072 Milyar lira yatırım gerçekleşecek. 2024 yılında bu yatırımın 394,3 Milyon lirası ilimize aktarılacak, müjdesini verdi.
        Kars Milletvekili Adem Çalkın “Bu yatırımlar ve ödenekler dolayısıyla başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin’e hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.