Ahmet Arslan Bulvarında çalışmalar başladı.

Ahmet Arslan Bulvarında çalışmalar başladı bu yıl tamamlanacak.

12 Haziran 2019 19:16

Ahmet Arslan Bulvarında çalışmalar başladı.
KARS PUSULA/ADEM ALP
Ahmet Arslan Bulvarında çalışmalar başladı. Bulvarda çalışmaların başlaması ile birlikte  yön değişikliğine gidildi. Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın adının verildiği bulvarda çalışmalar hız kazandı. Kars İnönü caddesi üniversite yolunun bitimi itibarıyla başlayan ve Kars Erzurum Karayoluna bağlantısı 2018 yılında gerçekleştirilen ancak kısa süre sonra trafik akışına kapatılan Ahmet Arslan bulvarında hareketlilik yeniden başladı. 
Kars Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına geçtiğimiz yıl başlanılan ancak geçen süre içerisinde tamamlanmasına rağmen bir türlü trafik akışına açılmayan bulvarda Karayolları bölge müdürlüğü yeniden çalışma başlattı ancak bulvarın yön mesafesi ve bağlantı bölümü yaklaşık 50 metre uzunluğunda alt tarafa kaydırılarak sürdürüldü. 
Uzun süreden beri açılacak mı sorusu ile gündemde yerini koruyan Ahmet Arslan Bulvarının bu yıl içerisinde hizmete gireceği öğrenildi. Bulvar yaklaşık üç kilometre uzunluğunda ve çift yönlü olarak yapımı sürdürülüyor.

Yorum Yaz
Uyarı: Hakaret içeren Cümleler veya imalar, inançlara, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.